Odpovědní list

Vážený pane ministře,právě jsem obdržel Vámi podepsané vydavatelské oprávnění. Byv poučen odst.V., podávám Vám tímto následující rozklad, jak tomu pikantně říkáte. Já sám pro sebe tomu říkám odpovědní list.

Rozhodl jsem se po zralé úvaze postupovati dle vlastního rozumu a ne dle představ Vašich úředníků. Vůbec už ne podle zákona č.94/1949 či jiných podobných. Jsou to právě ty zákony, které 40 let naši kulturu ničily, a Vy s klidem až na pováženou jsoucím je respektujete i nadále (a věřím, že spolu s panem prezidentem také lkáte, jak těžké je staré struktury rozbourat). Pod sametovou záminkou právní kontinuity usilovně rašplujete už beztak tenkou větev, na níž (z toho všeho) jsme. Této nedobré hry se odmítám zúčastnit a kudy chodím, tudy vyzývám občanstvo, aby (stejně jako já) zrušilo všechny dřívější zákony ihned tím, že je nebude respektovat. Je to jediný způsob, jak přimět úřední mastodonty k smysluplné činnosti. Zcela konkrétně a k této jedné věci sděluji:

1. Jsem řádně registrovaný soukromý podnikatel a jako takový se ani v nejmenším necítím být podřízen ministerstvu kultury. Z toho důvodu také nemám v úmyslu vyplňovati jakkoliv důmyslné formuláře, kterými se zaměstnávají ministerští úředníci. Mne nezajímají - hodlám co nejlépe konat svou práci a řádně platit státu daně. Pokud Vás baví Vaše formuláře, vyplňujte si je sám.

2. Stát moudře pečuje o zachování všech vydaných knih v knihovních fondech, ale ať tak…

v28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte