0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Domov24. 7. 19907 minut

Demolice podle plánu

Těm obyvatelům Prahy, kterým záleží na osudu jejich města, dozajista neuniklo, že v posledních třech týdnech se konají demonstrace před NVP proti pokračující devastaci Prahy, resp. demolicím některých jejích částí.

Lucie Váchová

Těm obyvatelům Prahy, kterým záleží na osudu jejich města, dozajista neuniklo, že v posledních třech týdnech se konají demonstrace před NVP proti pokračující devastaci Prahy, resp. demolicím některých jejích částí. Prozatímním výsledkem těchto demonstrací byla diskuse, která se konala z podnětu náměstka primátora ing.arch.Zdeňka Rajniše. Ze strany veřejnosti se jednání zúčastnili jak odborníci - architekti sdružení v různých skupinách (Zlatí orli, Obecní dům), tak i laici, kteří jsou v těchto otázkách částečně vycvičeni pokračujícím bojem za záchranu města.

Na bojiště s plnou polní

Náměstek Rajniš si přizval za svou stranu k jednání suitu poměrně těžkého kalibru: hlavního architekta města Prahy ing.arch.Obersteina, ředitele podniku Výstavba hl.m.Prahy - výstavba sídlišť ing.Hanzala, náměstka ředitele Hanzala pana Kapitána a vedoucího sektoru na Útvaru hl.architekta ing.Havrdu. Diskusi si ke konci přišel poslechnout i primátor Kořán. Bohužel ani tak silně zastoupené vedení města nedokázalo dostatečně jasně a srozumitelně vysvětlit své záměry a koncepci dalšího rozvoje Prahy. Nutno podotknout, že kdyby existovala včasná a přesná informovanost o plánech, které se kují na NVP, dalo by se zamezit nejen podobným jednáním (toto tříapůlhodinové bylo dost vyčerpávající), ale i demonstracím, jejichž tlak trochu nelibě nese primátor Kořán (jak si v závěru posteskl). Na začátku totiž náměstek Rajniš napadl redaktorku Respektu za to, že Respekt neuveřejnil jeho článek…

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc