Je vůbec rozumné stavět maxivěznice - zvláště v rekreační oblasti?; O nás bez nás; Říčany = Leopoldov II; Věznice v Říčanech ne; Nejen trávu růst, i nás je třeba slyšet; Máme holou zadnici, potřebujem skoro všechno, nejmíň věznici; Chceme školy, ne kriminál; Nestavět vězení podle starého režimu; Bude-li v Říčanech věznice, má KSČ stále své pozice; Proč nám vláda porozumění nechce porozumět?Před Úřadem předsednictva federální vlády demonstruje asi 400 občanů Říčan včetně dětí. Transparenty, skandování hesel. Po desetiminutovém vyvolávání přijal říčanské mluvčí zástupce vedoucího Úřadu vlády.Zatímco čekáme na výsledek rozhovoru, ptám se některých demonstrantů, o co přesně jde.pí.Maláková: "V první polovině 80.let, za předsedkyně MěNV Kavalírové, manželky příslušníka StB, bylo rozhodnuto o stavbě věznice v Říčanech. Pak byl předsedou MěNV pan Slavotínek, zástupce náčelníka NVÚ.

Ten do Říčan stavbu věznice doslova zatáhl. Pokusila jsem se svolat veřejnou schůzi hned, jakmile jsem se dozvěděla, že se věznice staví. Tehdy jsem neuspěla. Od chvíle, kdy vzniklo OF, jsou protesty veřejné a zesílily. Posílaly se petice, mj. české vládě, ale bez odpovědi."Asi od roku 1975 je v Říčanech provizorní věznice II.NVS pro 500 vězňů. Byla postavena jako pomocná budova staveniště. Vězňové tu stavěli např. byty pro bachaře a jiné stavby.p.Černohorský: "Před měsícem byla v Říčanech velká manifestace, odkud jsme odeslali dopis premiéru Čalfovi. Zatím přišla odpověď potvrzující příjem…

v10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte