Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Armáda stále předlistopadová?

Ve středu 7.3. se na Václavském náměstí v Praze konala studentská demonstrace. Důvod? Všechno vypadá, jako by armáda zůstala zrušením vedoucí úlohy KSČ naprosto nedotčena. Studenti přijali alarmující dokument, podepsaný na místě několika stovkami lidí.

Ve středu 7.3. se na Václavském náměstí v Praze konala studentská demonstrace. Důvod? Všechno vypadá, jako by armáda zůstala zrušením vedoucí úlohy KSČ naprosto nedotčena. Studenti přijali alarmující dokument, podepsaný na místě několika stovkami lidí. Pokud tuto otázku také považujete za důležitou, zašlete své podpisy či podpisové archy na adresu:

Vojenská komise čs.studentského parlamentu, Revoluční 16, 110 00 Praha 1 

Prohlášení přetiskujeme v plném znění:

Jsme znepokojeni situací v československé armádě. Před zrušením tajné policie byla pod ministerstvo národní obrany převedena Správa vojenské kontrarozvědky a veřejnost není informována o její další činnosti. Nemluví se ani o vojenské rozvědce. Aparát komunistické strany v armádě zůstává i po zrušení stranických organizací. Mezi důstojníky je přes 80% a na ministerstvu národní obrany l00% členů KSČ. Ti prošli politickými prověrkami a v roce l968 podepsali, že souhlasí se sovětskou okupací. Dosavadní malé personální změny nezaručují změny v armádě jako celku. Vojáci, kteří se s okupací nesmířili a byli z armády propuštěni, dnes stále ještě nemají možnost účinně zasáhnout do procesu demokratizace armády. Armáda tak zůstává nejkonzervativnější složkou společnosti a po zrušení tajné policie je poslední zálohou těch, kdo nepřejí změnám v naší společnosti.

Státní bezpečnosti se hodně mluvilo, ale její likvidace byla pomalá a ztratilo se mnoho času. Bojíme se, že opakování těchto chyb v případě…

v01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte