ČT: Pozvali jsme Soukupa, protože je naším kritikem. Ať si divák udělá názor
 
Zdeněk Šámal
Zdeněk Šámal • Autor: Milan Jaroš

Poté, co Jaromír Soukup věnoval na TV Barrandov jeden díl svého pořadu kritice České televize, začala veřejnoprávní instituce na sociálních sítích dementovat a opravovat jeho výroky. A nyní dokonce oznámila, že na pondělí večer jen na ČT24 naplánovaná diskuse mezi šéfem Barrandova Jaromírem Soukupem a generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem. „O České televizi zaznělo v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa hodně nepravd. Pojďme to s panem Soukupem probrat v pondělní Devadesátce na ČT24,“ stojí ve vyjádření na facebookovém profilu televize.

Česká televize ve středu na sociálních sítích oznámila, že pozvala Jaromíra Soukupa do pořadu Devadesátka ČT24. Souvisí tedy pozvání s pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém se coby moderátor věnoval právě „podivnému hospodaření“ ČT?

Jaromíra Soukupa jsme pozvali proto, že je v současné době výrazným kritikem České televize a její práce. Navíc je sám generálním ředitelem televize, byť jiného ražení, než je televize veřejné služby. Zpravodajství tedy chce nabídnout divákovi možnost udělat si vlastní názor na základě konfrontace argumentů dvou vrcholových profesionálů.

Je obvyklé, že v pořadech České televize vystupuje její generální ředitel?

Generální ředitel Petr Dvořák bývá hostem vysílání ČT i respondentem reportáží, které se ČT týkají. Českou televizi řídí a je jejím statutárním orgánem - a je tedy logické, že vyjadřuje i její stanoviska a postoje. Nezveme jej sice do vysílání každý den, domníváme se ale, že téma veřejnoprávní televize v současné době rezonuje tak silně, že nastal vhodný čas.

Odpověděl už Jaromír Soukup na pozvání?

Pozvánka šla ve středu v podvečer, odpověď zatím nemáme. Ale takhle brzo jsme ji nečekali a ani nepotřebujeme.

Čtěte také: Vlastenci a drsňáci na TV Barrandov

Reklama
Reklama

https://www.youtube.com/watch?v=NTiDj6bM2dg

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Andrea Procházková

redaktorka, fokus

29872524_10208843909693312_4885752205986113782_o
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 372

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte