Svitkova02_bures
Kateřina Svitková • Autor: Milan Bureš

Kateřina Svitková  je mladá česká fotbalistka. Postupně prošla Viktorií Plzeň, pražskou Slavií, následně nastupovala za anglický West Ham United, čímž se stala první českou hráčkou v tamní nejvyšší soutěži. Od této sezony působí v jiném klubu z Londýna – v Chelsea, která je mnohými považována za vůbec nejlepší klub na světě. Do toho hraje za českou fotbalovou reprezentaci. Je čtyřnásobnou vítězkou ankety Fotbalistka roku a trojnásobnou nejlepší střelkyní české ligy. K fotbalovým úspěchům přidává i úspěchy studijní. Souběžně se sportovní kariérou se totiž stala inženýrkou na VŠE v Praze.

Kdy vás poprvé napadlo, že byste mohla být profesionální fotbalistkou?

Už v momentě, kdy jsem v první třídě začala hrát fotbal, jsem takhle odpověděla hned na první dotaz ve škole, čím bych chtěla být, až vyrostu. Snem, že budu hrát na té nejvyšší možné úrovni, jsem tak žila prakticky od prvních krůčků.

Jaké byly reakce? Setkávala jste se s řečmi, že holky a profesionální fotbal nejdou dohromady?

Celý život se setkáváte s tím, že někdo vašim snům nevěří. Ale vždycky je důležité mít kolem sebe někoho, kdo ve vás tu důvěru má. V momentě, kdy jsem se s pochybami nebo úsměšky setkala, jsem se mohla opřít o své nejbližší okolí. Přesto za mě platí, že tu základní víru a sílu jít si za svým musíte najít v sobě. A pokud například ve škole učitelé viděli, že jsem dávala maximum jak fotbalu, tak učení, setkávala jsem…

1_obal special _ženy
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obal special _ženy
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

František Trojan

redaktor, fokus

trojan (kopie)

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte