1996_026
Autor: Picasa

Letošní první letní den si čeští trampové zapíší do svých cancáků zlatým písmem. Zatímco na pražském Džbáně sledovaly tři tisícovky vlažných diváků vystoupení rockového veterána Iggyho Popa, na druhém konci Prahy byly pro příznivce „poctivé české písničky“ k vidění jinačí věci. Na spartakiádním stadionu totiž slavil se svými přáteli padesátiny „otec“ písničkářů Honza Nedvěd. Jeho písně přátelství a lásky si na Strahov přišlo poslechnout a zazpívat snad sedmdesát tisíc lidí.

Diváci začali plochu stadionu naplňovat už v poledne a tři hodiny před koncertem je živo i v zákulisí za obřím pódiem. Jsou tu samé známé tváře: král kutilů Přemek Podlaha, zpěvačka Irena Budweiserová, slovenská popová hvězda Pavol Habera, vtipař Ivan Mládek, nejcharakternější český herec Zdeněk Svěrák, písničkář a herec Jiří Suchý, a dokonce i model Playboy Night Sabina Laurinová. Už okolo šesté večer sem přijeli oba protagonisté večera. Jan Nedvěd si zapaluje marlborku a zdraví se s gratulanty (někteří dostali na hruď cedulku VIP a mohou si užívat ve speciálním stanu plném jídla a pití). Nálada je uvolněná, žádná ochranka, žádné drahé obleky. Honza Nedvěd je stejný jako tisíce lidí dole pod pódiem: modré džíny, sandály a bleděmodrá košile s kostkami.

Sex, buráky a rokenrol

Okolo půl osmé zazní plným Strahovem první táhlé „Ahóóój“: duše akce Petr Novotný se vítá s davem a představuje hlavního moderátora večera. Vzápětí vbíhá na pódium za ohlušujícího řevu publika Jan Rosák a uvádí první…

obaka1_special_Respekt_30_let_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 67 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obaka1_special_Respekt_30_let_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 67 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte