Dcera má zkušenosti s manipulativním chováním otce a bratra
Jak ji mohu ujistit, že ne všichni muži jednají nečestně?
Před dvěma lety jsem se rozvedla s mužem, který na mně i na našich dvou dětech praktikoval své manipulativní nástroje. Máme spolu dceru a devatenáctiletého syna. Ten s námi žil ve společné domácnosti, a dceru několik let povětšinou verbálně ponižoval (děti měly společný pokoj).
Manžel s námi nežije dva roky. Syn rok. Od té doby je náš společný život s dcerou mnohem lepší, velmi se nám ulevilo. Se synem (bratrem) se setkáváme obě. Vztahy s ním se pomalu postupně napravují. Dcera se se svým otcem vídá asi čtyřikrát do měsíce. Tam nedokážu vyhodnotit vývoj vztahu, při těchto setkáních nejsem.
A teď k mé otázce. Okolnosti, které jsem výše popsala, vedou dceru k velké citlivosti na nedobré mužské chování a k nedůvěře vůči mužům obecně. Jak mám mluvit se svou dcerou, abych ji ujistila, že nemůže paušalizovat? Že ne všichni muži jednají nečestně. Prosím o radu.


Věra, 46
Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu
Mohlo by vás zajímat
Výstražná stávka
Lidský řetěz účastníků happeningu dnes krátce před polednem obemknul budovu ČRo na pražských Vinohradech, aby mu vyjádřili podporu v dnešní jednodenní stávce. V ČT a ČRo začala po půlnoci čtyřiadvacetihodinová výstražná stávka. Zaměstnanci tak protestují proti vládnímu plánu zrušit televizní a rozhlasové poplatky a obě veřejnoprávní média financovat ze státního rozpočtu, což podle nich ohrožuje jejich nezávislost.










