0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Newsletter28. 6. 20243 minuty

Když žena píše otevřeně o sexu, je nebezpečná i politicky

S tchajwanskou spisovatelkou Li Ang o tom, co jí hrozilo za knihu Řezníkova žena

Čtete jeden z našich pravidelných newsletterů. Přihlaste se k jejich odběru a budou vám chodit do e-mailové schránky. Píšou je pro vás Tomáš Brolík, Pavel Turek, Magdaléna Fajtová, František Trojan, Ondřej Kundra, Jiří Sobota, Silvie Lauder a Andrea Procházková.

Stačilo patnáct minut a jako bychom se znaly odjakživa. Do Česka přijela na pozvání literárního festivalu Měsíc autorského čtení tchajwanská spisovatelka Li Ang a já jsem s ní ve čtvrtek odpoledne pořídila v prostorách Knihovny Václava Havla rozhovor.

Novinařina je z řady důvodů náročná, ale těžkosti vyvažují pozoruhodné okamžiky, které někdy přinese. Třeba setkání s člověkem, který je vám generačně, kulturně i jazykově značně vzdálený – a přesto rychle zjistíte, že tyhle bariéry nakonec nehrají téměř roli.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Je jí dvaasedmdesát a vyrůstala jako nejmladší z šesti dětí v městečku Lukang na západním pobřeží Tchaj-wanu. Psát začala už na střední škole, první práci publikovala v šestnácti. A postupně se stala jednou z nejvýraznějších tváří tchajwanské literatury: žádný jiný tamní autor ani autorka nejsou tolik překládáni do cizích jazyků jako ona.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc