0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Newsletter27. 6. 20245 minut

Bidenova velká (a možná poslední) příležitost

V noci proběhne v USA první prezidentská debata

Čtete jeden z našich pravidelných newsletterů. Přihlaste se k jejich odběru a budou vám chodit do e-mailové schránky. Píšou je pro vás Tomáš Brolík, Pavel Turek, Magdaléna Fajtová, František Trojan, Ondřej Kundra, Jiří Sobota, Silvie Lauder a Andrea Procházková.

Zdravím vážené čtenáře našeho pravidelného amerického newsletteru.

V Česku začalo horké léto a na americké politické scéně to také vře. Ve chvíli, kdy tento text vychází, zbývají pouhé hodiny do první prezidentské debaty mezi dvěma klíčovými kandidáty v letošních amerických prezidentských volbách, úřadující hlavou státu Joem Bidenem a exprezidentem Donaldem Trumpem. Oba muži se budou v přímém střetu potýkat na televizní stanici CNN v Atlantě, hlavním městě státu Georgia. Debata vedená dvěma moderátory zmíněné stanice bude trvat 90 minut a začne v devět hodin večer místního času, tedy hluboko nad ránem ve střední Evropě.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Pokud sledujete americkou politiku pouze zběžně, můžete se právem ptát, jestli není na prezidentskou debatu trochu brzy. Televizní střety kandidátů se obvykle konají až v posledních týdnech před volbami, většinou někdy v rozmezí od poloviny září do konce října. Letos je ale opravdu hodně věcí jinak.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc