Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Zapomeňte na Babiše, Jurečka jede

Jak šéf lidovců září v předvolební kampani

Předvolební kampaň se pomalu blíží do rozhodující etapy. Většina stran si to nejlepší schovává na druhou polovinu srpna a září, takže je zatím agitace nepříliš záživná. Ve vzduchu létá spousta frází, strany se natáčejí a fotí hlavně pro sociální sítě, kdy se hledá ten správný úhel, aby akce vzbuzovaly větší účast občanů. Lidé prostě mají o agitující politiky malý zájem, což je třeba kompenzovat filmařskými triky.

Mezi často rozpačitými agitátory ale září šéf lidovců Marian Jurečka, který působí přirozeně, vřele a občas i vtipně. Při setkání naživo se umí napojit téměř na kohokoli, s kým si zrovna povídá. A vzbuzuje dojem, že ho návštěvníci opravdu zajímají.

Na sociálních sítích dobře kombinuje příspěvky z domova, práce na poli či politické kampaně. Ve čtvrtek například tweetnul video kombajnů, které doprovodil textem: „Tak já už mám svoji relax dovolenku v lánech.“ Dobře zná své voliče, kterým tak ukazuje milujícího otce velké rodiny, rozhodného politika a muže, jenž ví, co je to tvrdá práce v zemědělství. Politikům někdy musí pomoci marketingové agentury a různí poradci. Na tom není nic špatného, ale když má tenhle talent někdo přirozeně v sobě, je to obrovská výhoda.

Uvidíme, jestli si tento tón Marian Jurečka udrží až do konce kampaně. To nejtěžší strany a politiky čeká, protože budou vystaveni většímu tlaku.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].