MJRS6440

Předvolební kampaň se pomalu blíží do rozhodující etapy. Většina stran si to nejlepší schovává na druhou polovinu srpna a září, takže je zatím agitace nepříliš záživná. Ve vzduchu létá spousta frází, strany se natáčejí a fotí hlavně pro sociální sítě, kdy se hledá ten správný úhel, aby akce vzbuzovaly větší účast občanů. Lidé prostě mají o agitující politiky malý zájem, což je třeba kompenzovat filmařskými triky.

Mezi často rozpačitými agitátory ale září šéf lidovců Marian Jurečka, který působí přirozeně, vřele a občas i vtipně. Při setkání naživo se umí napojit téměř na kohokoli, s kým si zrovna povídá. A vzbuzuje dojem, že ho návštěvníci opravdu zajímají.

Reklama
Reklama

https://twitter.com/MJureka/status/1418288522377801728

Na sociálních sítích dobře kombinuje příspěvky z domova, práce na poli či politické kampaně. Ve čtvrtek například tweetnul video kombajnů, které doprovodil textem: „Tak já už mám svoji relax dovolenku v lánech.“ Dobře zná své voliče, kterým tak ukazuje milujícího otce velké rodiny, rozhodného politika a muže, jenž ví, co je to tvrdá práce v zemědělství. Politikům někdy musí pomoci marketingové agentury a různí poradci. Na tom není nic špatného, ale když má tenhle talent někdo přirozeně v sobě, je to obrovská výhoda.

Uvidíme, jestli si tento tón Marian Jurečka udrží až do konce kampaně. To nejtěžší strany a politiky čeká, protože budou vystaveni většímu tlaku.

Fotoreportáž: Koalice SPOLU brázdí zemi

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2235

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte