Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Glosa

Mopem po hlavě

Někdy je zdraví prospěšné dát si pauzu od kalamity, mrtvých jaderných expertů či nových strategií NATO. Přesně takové osvěžení včera přinesl mirkopříběh ze severu Moravy, v němž se bezmála šedesátiletá zaměstnankyně benzínky nezalekla zloděje, který přišel loupit, a ač na ní mířil pistolí, hnala ho ze dveří za pomocí smetáku omotaného mokrým hadrem.

Mop • Autor: Repro
Mop • Autor: Repro

Lupiče její rázná odpověď tak zaskočila, že ho přivolaná policie pohodlně během minut dopadla. Navíc se ukázalo, že paní Zdrásová ubránila nejen kasu svého zaměstnavatele, ale i zdraví a možná život někoho dalšího. Policisté totiž zjistili, že muž se chystal uskutečnit celou sérii přepadení a dopravu si plánoval zajistit přepadením taxíku. Jeho řidiče či řidičku pak chtěl „pohodit v lese“.

Nelze z toho samozřejmě vyvozovat dalekosáhlé závěry, ale člověka zahřeje, když vidí, že někdo - obvykle kvůli svému věku či pohlaví stereotypně řazený ke „slabým“ - ukáže, že je tomu právě naopak. A když těm zdánlivě v převaze čas od času vzkážou: něco zkus a dostaneš mopem po hlavě.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].