Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost

Paddleboarding v teorii

Dnes tedy slibovaná teoretická hodina. Zaprvé proto, že zvládnutí teorie je základem každého sportu. Zadruhé proto, že praxi paddleboardingu jsme zatím neovládli. Zatřetí proto, že paddleboarding se nosí. Paddleboard je plavidlo, které spojuje nevýhody surfu (vratkost a permanentní mokro) a loďky (pracné pádlování), a je proto hitem na Havaji i na Lipně.

Kapitola římská jedna – transport paddleboardu. Uchopte svůj paddleboard. Pokud jste daleko od Lipna nebo jiné vodní plochy, dejte si ho na hlavu. Pokud se vám to bude zdát nestabilní nebo nebezpečné, utěšujte se tím, že prozatím padá prkno a ne vy.

Kapitola římská dvě – nástup na paddleboard. Teorie říká, že je jednoduchý. Většina paddleboardů dostupných na trhu se prodává s přípisem „velmi stabilní“. Stačí tedy velmi stabilní prkno dát do vody a nastoupit na ně. Poznámka pod čarou: teoreticky se může stát, že praxe bude poněkud složitější.

  • Autor: Naďa Straková
• Autor: Naďa Straková

Kapitola římská tři – jízda. Začátečník na paddleboardu klečí, pokročilý jezdec stojí a tváří se jako borec. V ruce má pádlo, na které jsme prozatím zapomněli, vkládáme tedy kapitolu římská čtyři – pádlo. Pádlo vypadá a používá se jako běžné pádlo. Jezdec s pádlem v ruce zlehka zabírá, opaluje se a vychutnává si obdiv okolí.

Kapitola římská pět – jak se vyrovnat s frustrací. Může se stát, že jezdec, ačkoli teorii řádně nastudoval, nezvládne na prkno ani nastoupit a svůj čas u vody stráví padáním do této. Pro takový případ existuje několik rad: za á – nezlobit se na prkno. Za bé – nebo ho aspoň vzteky nerozmlátit. Za cé – ignorovat okolí, i když se viditelně pošklebuje. Za dé – nepouštět si na YouTube videa, kde se ukazuje, že to zvládne každý. A konečně za é – zavrhnout paddleboard jako další pitomý módní výmysl a pustit se do teorie zase něčeho jiného.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].