Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Bez peněz

Pražská defenestrace narychlo

ODS má prý plán, jak se zbavit Pavla Béma. Zatím jsou to jen spekulace, podle severu Aktuálně.cz má ale Pavel Bém před sebou minimálně několik bezesných nocí. Jeho druzi z pražské stranické centrály prý uvažují o tom, že by ho na poslední chvíli vyškrtli z parlamentní kandidátky. A třese se údajně i Bémovo křeslo pražského lídra. Víc bychom měli vědět zítra, kdy se sejde pražská regionální rada a pokusí se ještě před volbami svolat sněm. Uvidíme.

Jisté je, že jakékoli pokusy o podobné odstavení pražských politických bossů zatím skončily neúspěchem. Rekordním „žabákem na prameni“ je v tomto duchu dnešní největší Bémův spojenec Milan Jančík. Volební propady, vzpoury spolustraníků, korupcí zavánějící zakázky pro své blízké ani petice občanů – nic z toho zatím Jančíkovi politický vaz nesrazilo. Je to až k nevíře. Tahle Jančíkovská nedotknutelnost aktuálně vrcholí i s kauzou titulů na plzeňských právech. Univerzitní komisi se prý nepodařilo rozkrýt, kdo za podezřelými čachry s tituly stál a písmenka JUDr. tak rychlostudentům – včetně Jančíka – ponechá.

Uvidíme, zda podobný konec v případě pražských žabáků čeká i aktuální snahy o odebrání titulu politického. Pokud by se narychlo svolávaná defenestrace v případě dua Bém + Jančík podařila, byla by to pro Prahu vzpruha téměř neuvěřitelná.

Autor Bez peněz se nyní odmlčí, protože se musí věnovat dokončení studia. A protože nestuduje práva v Plzni, další příspěvek čekejte za několik týdnů. Budeme vás včas informovat! 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].