Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Aktuálně

Katapult Heleny Třeštíkové

Co zbývá pilotovi, který přecenil své síly a po nebezpečné vývrtce už nedokáže ovládat svůj stroj? Katapult. S trochou nadsázky se dá říct, že na padáku se nyní snáší z výšin ministerského křesla dokumentaristka Helena Třeštíková, která po necelých třech týdnech rezignovala na svou funkci. Paradoxní je, že z kokpitu vyskočila vlastně až po uklidnění situace, když před sebou měla minimálně půl roku relativně klidného úřadování.

Co zbývá pilotovi, který přecenil své síly a po nebezpečné vývrtce už nedokáže ovládat svůj stroj? Katapult. S trochou nadsázky se dá říct, že na padáku se nyní snáší z výšin ministerského křesla dokumentaristka Helena Třeštíková, která po necelých třech týdnech rezignovala na svou funkci. Paradoxní je, že z kokpitu vyskočila vlastně až po uklidnění situace, když před sebou měla minimálně půl roku relativně klidného úřadování. Čím to? I kdyby jí diskutabilního náměstka Františka Formánka někdo z Topolánkova okolí nutil, mohla stát prostě na svém a tvrdě použít právo veta. Za odstoupením bude něco jiného.

Třeštíková se jako naprosto nezkušená politička pohybovala po úřadě v podstatě jako slepec. Lidem, kteří ji obklopovali a připravovali k podpisu různé materiály, musela věřit jen instinktivně. To není moc příjemné, když si uvědomíte, že za podpis nesete v takové funkci nejen politickou, ale také trestně právní odpovědnost. Průšvih je na spadnutí kontinuálně. V takové situaci začínáte špatně spát, jídlo vám moc nechutná, nervy máte nadranc a hledáte nějaký únik. Třeba páčku s nápisem katapult, za kterou zatáhnete hned při první příležitosti.

Pro politiky bude případ Heleny Třeštíkové varováním, aby do funkce ministra kultury konečně přestali navrhovat mediálně vděčné, ale politicky naprosto nezkušené a navíc hysterické osobnosti. O novém pilotovi ministerstva kultury se má rozhodnout ještě dnes. Kandidáty jsou Jaromír Talíř, poslankyně Michaela Šojdrová nebo bývalý starosta Telče, dnes senátor Václav Jehlička.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte