Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

25 let Respektu, Redakce

Vítejte na webu k 25. výročí Respektu

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

vítejte na našem narozeninovém webu. Už 20. listopadu oslaví Respekt 25 let své existence. Před čtvrtstoletím se skupina novinářů ze samizdatu rozhodla, že v historických okamžicích je nutné přinášet nezávislé informace, protože ve všech oficiálních médiích vládla propaganda. V partyzánských podmínkách a pod hrozbou zatčení se tak začala tisknout první čísla Informačního servisu. rs

Nejdříve šlo jen o pár okopírovaných listů, později o sešity, které se čím dál více podobaly skutečným novinám. Periodicita byla různá, někdy servis vycházel i několikrát za den. Když v březnu roku 1990 opadla revoluční atmosféra, přišlo rozhodnutí vydávat týdeník. Tak se Informační servis přejmenoval na týdeník Respekt.

Domníváme se, že můžeme být na svou historii hrdí. Po celou dobu byla a je motivace jediná a neměnná, dělat nejlepší novinařinu. Někdy se to daří s větším někdy s menším úspěchem, ale maximální odhodlání neopadlo nikdy.

V Respektu si velmi dobře uvědomujeme, že vy, čtenářky a čtenáři, jste vlastně součástí redakce. Jsme rádi, že s námi často komunikujete, vyjadřujete své názory, postřehy a náměty. Proto jsme připravili tento web. Najdete tu něco z historie Respektu, profily redaktorů, fotogalerie, poprvé nabízíme naskenované všechny obálky, ale především, najdete tu texty, které se vztahují ke klíčovým událostem posledních pětadvaceti let.

A protože je tento web hlavně pro vás, neváhejte nás kontaktovat, pokud budete mít nějaký doplňující námět. Toto totiž není statický web, budeme ho průběžně doplňovat o další články a zajímavosti.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, moc vám děkujeme za přízeň, bez které by tento časopis nemohl existovat. A vítejte na našem speciálním webu.

Erik Tabery, šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].