Aby se nemuseli dřít jako my.
Aby se nemuseli dřít jako my. • Autor: Karel Cudlín

Desetiměsíční Nora je pilná studentka. Sice ještě nemluví a stojí jen nejistě, ale jednou týdně už navštěvuje hodiny hudby a angličtinu. Někomu to možná zní bláznivě, ale ve výukovém centru v pražských Nuslích Nora se svou maminkou zapadnou – chodí sem samé děti, jejichž rodiče pokládají za důležité, aby se vzdělávaly už v kojeneckém věku.

„Hallo babies, wave your hands,“ zdraví děti lektorka Simona Vrzalová a mává rukou. Děti přidržované svými maminkami, aby neodlezly, poslouchají, jak anglicky nazývá předměty na obrázcích. Slova po ní nikdo neopakuje, studenti ještě neumějí mluvit. Jsme na lekci angličtiny pro děti od tří měsíců do jednoho roku. Lektorka loví pomůcky z bedny– děti dostávají do rukou paličky, napřed je svorně strčí do pusy, ale pak s nimi tlučou do stolu a lektorka opakuje: „Bang, bang, bang on the table.“ Nenásilné „šprtání slovíček“ vystřídá anglická písnička s názvy částí těla doplněná gestikulací. Udržet děti tři čtvrtě hodiny pozorné je fuška a lektorka se nezastaví. Maminka malé Nory si pochvaluje, že je na ní znát, jak ji lekce baví. „Může si tady angličtinu prožít.“

banner Respekt zamcene
banner Respekt zamcene • Autor: Respekt

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte