Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Prvních 15 minut

Bude to úplně dobrý

Šestiletý David Bárta se brzy dozví, na co se bude ve škole těšit

Se školním batohem je David spokojen. Vybral si ho sám. Je na něm magnet s pumou a je „rostoucí“. • Autor: Matěj Stránský
Se školním batohem je David spokojen. Vybral si ho sám. Je na něm magnet s pumou a je „rostoucí“. • Autor: Matěj Stránský

Ve čtvrtek odpoledne byl šestiletý David Bárta z představy blížícího se prvního školního dne nervózní tak, že ho zachvátila horečka. Nakonec se z ní však během večera a noci zčásti vyležel a zčásti vypovídal se svou matkou.

„To už si nepamatuju, o čem jsme mluvili,“ říká, ale Pavlína Zvelebilová si rozhovor vybavuje. Mluvili o tom, jaký byl její první školní den, co ona tehdy před lety asi prožívala a jakou měla aktovku. Trochu jinou než ostatní školní děti, protože jí brašnu poslali příbuzní ze západního Německa, ale dnes už neví, jestli to bylo vlastně skvělé, nebo ne. David je se svou taškou naprosto spokojen. Vybral si ji sám v obchodě, je na ní magnet s pumou a stejně jako matka fyzioterapeutka je nadšený z toho, že má propracovaný zádový systém a je „rostoucí“.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.