Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Začala už ukrajinská ofenziva?

V čím zájmu? (Záběry exploze dronů v Kremlu) • Autor: OSTOROZHNO NOVOSTI
V čím zájmu? (Záběry exploze dronů v Kremlu) • Autor: OSTOROZHNO NOVOSTI

Neměly by se tam nikdy dostat, protože jde o jedno z nejstřeženějších míst na světě. Přesto se nad moskevským Kremlem minulý týden ve středu v časných ranních hodinách objevily dva drony. Na videích sdílených na sociálních sítích je vidět, že jeden explodoval v ohnivou kouli, když narazil do kopule sídla ruského prezidenta, druhý se vzňal po střetu se stožárem s vlající ruskou trikolorou. Rusko ihned obvinilo Ukrajinu, že drony byly její a že šlo o atentát na ruského prezidenta Vladimira Putina, který však tou dobou v Kremlu nebyl. Následně mluvčí ruské hlavy státu řekl, že za útokem jsou Spojené státy. 

Kyjev i Washington obvinění odmítly jako nesmyslné. „Neútočíme na Putina ani na Moskvu, bojujeme na našem území. Bráníme naše vesnice a města. Zbraně nepoužíváme mimo naše území, nemáme jich dostatek,“ vyloučil možné ukrajinské zapojení ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Experti mluví o tom, že Rusko se mohlo pokusit o tzv. operaci pod falešnou vlajkou. Drony mohly být ruské, hození odpovědnosti na Ukrajinu by mohla Moskva využít výhledově jako záminku pro intenzivní ostřelování napadené země, včetně civilních cílů. Nebo pro jiný druh eskalace.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.