Vylezl jsem z taxíku kus od letiště.

Můj třetí domov, další místo, kam ukládám kus své rozpadlé duše po Praze a Riu de Janeiru, se jmenuje Vejer de la Frontera. Je to v Andalusii, dvě hodiny jízdy z Malagy kolem Gibraltaru.

Moje schéma je takové, že mám deset kilometrů od Malagy zaparkované auto, kde platím euro za den, a když jedu touhle výrazně jednodušší formou než dřív k Atlantiku, prostě si koupím letenku za pár tisíc do Malagy a potom domů pokračuju autem.

Od moře foukal studený vítr a lomcoval s uvolněnými plechy okolních primitivních domů. Vždycky se ve mně zvedal mírně svíravý pocit toho, jak moc je to kousek od velkého města ve Španělsku pusté, prázdné a nehostinné.

Na parkovišti se nic nehýbalo. Přišel jsem k autu a zmáčkl klíč. Žádné blikavé přivítání, žádné radostné cvakání zámků. Brain dead. V kapse mi navíc zavibroval mobil. Taky dead. Powerbanka dead. Připojil jsem mobil k počítači. Dead.

Připadal jsem si najednou strašně opuštěný a zničený. Opustila mě nejen moje sebedůvěra, ale hlavně elektřina. Díval jsem se přes kapoty aut do dálky, kde bylo město. Ve městě bude elektřina… Překvapilo mě, jak moc mě to vzalo. Nic mi ve skutečnosti nehrozilo, ale ten pocit, že nemůžu pokračovat, nemůžu tu situaci řešit… Ta závislost na komunikaci s množstvím jiných duší pomocí rychlosti světla se zhoršuje, uvědomil jsem si.

Zaregistroval jsem pohyb. Mezi auty se ke mně blížil vousatý chlápek.

„Co tady děláš?“

„Eh, asi baterka… Nevíš, kde bych…

1_obalka_R44
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R44
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte