pospechova
Petra Tajovský Pospěchová • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Klasa má být třída. Prostě něco, před čím si sednete na zadek, co opravdu chcete. Pecka, mazec, zázrak ve své kategorii. Tuzemská známka kvality potravin, která toto jméno nese, však za definicí více než kulhá. Ministrem zemědělství, respektive Státním zemědělským intervenčním fondem, je udělována nepřehledné směsici výborných, zcela průměrných a často spíše mizerných produktů.

Nejasný mix

Záměr to byl dobrý: udělat označení pro české potraviny, které vynikají nad ostatní. Pro spotřebitele ideální vodítko, jak vybrat místní a k tomu dobré zboží.

„Značka Klasa je prestižním oceněním, které si zaslouží ty nejpoctivější a nejkvalitnější výrobky. Zákazníkům pomáhá s orientací v nabídce potravin, výrobcům s propagací produktů,“ píše se na webu Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). „Výrobek musí vykazovat výjimečné kvalitativní charakteristiky, které zvyšují jeho přidanou hodnotu a zaručují jeho jedinečnost ve vztahu k běžným výrobkům dostupným na trhu,“ dodává Miroslav Bína, tiskový mluvčí ČZIF.

Jenže v praxi se to nějak zvrtlo. Po osmnácti letech, co Klasa existuje, je projekt sbírkou skoro tisíce produktů, která míchá kvalitu s nekvalitou, nadprůměrnost s průměrností. Pro spotřebitele zmatek nad zmatek.

Vedle zboží, které je opravdu „klasa“, jako jsou třeba mutěnická rajčata plná chuti pěstovaná bez chemie nebo inovativní výrobky typu křupek z larev potemníka, jde o úplné propadáky.

Tristní je, že mezi ně patří potraviny pro nejmenší.…

1_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte