Lil Miquela je na letišti, podívejte se do jejích storíček. Kam asi letí? Ano, Lil Miquela je ta holka z LA. Má na nose pihy a na Instagramu tři miliony followerů, kteří jí píšou vzkazy a sledují každý její krok. A vůbec jim nevadí, že tahle holka ve skutečnosti neexistuje. Je to virtuální influencerka a vytvořil ji počítač.

Virtuální influenceři jsou trend. Jsou jich plné sociální sítě a lidé s nimi navazují „oboustranné vztahy“, jak si všímají odborníci. Love you. Jsi sexy, píší Lil do komentářů. A nebuď smutná. Lil je totiž někdy v depresi z toho, že je jenom virtuální. A ne real girlie, jak se svěřuje. Slaví každý rok jenom devatenácté narozeniny, nestárne, nemá minulost, fotky z dětství ani rodiče. A teď jede na letiště v LA a odlétá ze své rodné Kalifornie hledat své kořeny. Kam asi?

Však ona nám to brzy napíše na Instagram. A mezitím můžeme virtuální influencery podrobněji probrat. Jsou to všechno bytosti vygenerované počítačem. Pohybují se hlavně na Instagramu a TikToku, ale Miquela má i Facebook, a dokonce Twitter. Tam všude narazíme i na desítky jí podobných. Většinou jsou to nepřirozeně půvabné mladé ženy s hladkou pokožkou a velkýma očima.

Třeba Lilina kamarádka, blond Bermuda, co miluje luxus, auta a bazény. Indická Kyra nebo tmavě čokoládová modelka Shudu. Dále mladí muži, jako jsou Blawko nebo Knox Frost. Anebo Kami, první virtuální influencerka s Downovým syndromem. Tihle všichni kluci a holky vypadají přesně jako živí lidé. Až na jednu věc – jsou…

1_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1332

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte