Jsem pravidelnou divačkou nejrůznějších zahraničních talkshow, ať už jde o amerického baviče-intelektuála Stephena Colberta a jeho The Late Show nebo královnu společenských rozhovorů Oprah Winfrey. Žádný podobný formát mě v Česku ale nikdy nezaujal. A minulý týden jsem si opět potvrdila proč.

„Mohl byste charakterizovat eroticky nezávislého?“ reagoval Jan Kraus ve své show na slova herce Jiřího Mádla, který představoval film věnující se terapii sexuálně závislých. „Dneska to není problém, bude to dáno jedním z pohlaví, protože některé z nich erotiku ani neumožňujou. Potkají se dva a nevědí, jestli je to vůbec uskutečnitelný. Ideál je fluid, ten se vždycky přizpůsobí, ale když padnete na nějakého tvrdého non-binára…“ pokračoval dál moderátor ve své stížnosti na to, že mu mizí z očí svět, kdy vztahy oficiálně existovaly pouze mezi mužem a ženou. Česká společnost se totiž začíná posouvat k větší ohleduplnosti například k lidem, kteří svou identitu teprve hledají (gender-fluid) nebo ji nepovažují za výlučně mužskou ani ženskou (non-binary).

Jiří Mádl se pouze strnule usmíval. Situace mu očividně nebyla příjemná a promluvil zase až poté, kdy se Kraus přesunul k další otázce.

Není to rozhodně poprvé, kdy Jan Kraus ve svém pořadu přináší do rozhovorů naprosto zbytečné urážky kohokoli, s kým má problém, anebo dokonce zesměšňuje přítomné hosty. Novinářce Daniele Písařovicové před rokem třeba povídal o tom, že má „zjihnout“ a snížit nároky, aby našla přítele. Dále…

1_obalka_R24
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Andrea Procházková

zástupkyně šéfredaktora, fokus

29872524_10208843909693312_4885752205986113782_o
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 548

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte