38_volebni klipy_zdroj youtube
Jan Hamáček

Babišova brožura o rakovině je v pořádku

Sporná brožura na podporu onkologické prevence, kterou opozice kritizovala jako součást předvolební kampaně hnutí ANO za státní peníze, by se měla mírně upravit, jinak je ale v pořádku. Konstatoval to Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, který má mimo jiné v popisu práce sledovat férovou volební soutěž a dodržování zákona. K jeho porušení podle úřadu nedošlo, jen by v brožuře bylo vhodné provést úpravy, které by „minimalizovaly možnost, že by byla publikace vnímána jako prostředek volební kampaně“. Úřad doporučuje doplnit k podpisu Andreje Babiše, jehož fotografie a vzkaz brožuru uzavírá, také vládní funkci, aby bylo zjevné, že „prostor mu není vyhrazen jako fyzické osobě, ale jako veřejnému funkcionáři stojícímu v čele vlády, která priority ve zdravotnictví určuje“. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch původně tlačil na zdravotní pojišťovny, aby brožuru vydaly a rozeslaly ještě před volbami, nakonec k tomu dojde až po nich – zda v původní, nebo upravené verzi, se zatím neví, názor úřadu byl v této věci jen konzultační.

Pokuta pro komunisty za minulé volby platí

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost KSČM proti pokutě, kterou dostala za dvě pochybení v kampani před sněmovními volbami v roce 2017. Jde konkrétně o pokutu v hodnotě 68 tisíc korun, kterou komunistům vyměřil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí po volbách v roce 2017. Seznam…

40_obalka I
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

40_obalka I
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte