Fíííííí. Severní vítr je krutý. Mezi hromádkami hnědého sněhu klopýtají ztracení obyvatelé velkoměsta, kteří se už mnoho týdnů nemají kde posadit, ohřát, natož vyčurat. Choulí se ve svých směšných bundičkách určených k přebíhání od kavárny ke kavárně. Kavárny však zmizely, a zbylo jen vystydlé kapučíno v kelímku. Marně se snaží nasát aspoň jeho vůni – po covidu ztratili všichni čich i chuť a dezorientovaní se potácejí ulicemi.

Město v zimě 2021 vypadá jako po zombie apokalypse. Ale kdo se to sem blíží? Je to snad jaderný mutant?! SOS!!! Ne, je to veselý člověk v kombinéze. Jemu jedinému je dnes teplo. Je tu nový, barevný a optimistický trend. Lyžařské kombinézy. Na lyže se letos nejede, ale jak se hodí do města! Yes!

Na Instagram se v posledních dnech vyfotilo mnoho celebrit v mnoha kombinézách, ať žije růžová metalíza. Ale nikdo zatím nepřekonal lady Di, její lyžařské outfity, její ramenní vycpávky, její pletené čelenky a jejího Charlese, taktéž v kombinéze. Uáááá!!!

Trend je to kuriózní, ovšem také praktický. V rozsáhlém článku v The New York Times jeho nositelky prozradily, kam všude už v kombinéze vyrazily. Hrdě, a čím barevnější, tím lepší. Objevily se totiž také psychologické interpretace. Vypadat trošku jako plážová nafukovací matrace je zábavné, a když ne pro vás, aspoň pro vaše okolí. Pokud si na sebe obléknete obří polštář, budete mít pocit bezpečí skoro jako v posteli. A když už vás nesmí nikdo objímat, tak vás aspoň obejme vaše kombinéza. Ňufyňuf!

Ale…

I_obalka_R4
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R4
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1326

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte