Hnutí ANO vyrazilo do voleb s jasným sdělením. Svět kolem nás je plný hrozeb, hlavně z Bruselu. Migranti, euro nebo emisní limity na auta, před tím vším je třeba se mít na pozoru. Naštěstí je tu ale Andrej Babiš, který nás bude chránit. Do roztrhání těla, jak známo.

Vyvolat strach a pasovat se do role ochránce je osvědčená taktika. Události posledních dnů nám však připomínají, že tím, koho Babiš potřebuje doopravdy chránit, je hlavně on sám a výhody plynoucí z ovládání státních struktur. Nepotřebujeme chránit před Bruselem, potřebujeme přesný opak – tedy unijní ochranu před Babišem, která ale bohužel mele pomalu a nedůsledně.

V nekonečném příběhu premiérova střetu zájmů jsme se díky Českému rozhlasu nově dozvěděli, že e-mailové schránky lídrů ANO nespravuje nikdo jiný než Agrofert. Vedle Čapího hnízda, unijních auditů a dvojích novin fungujících už zcela nepokrytě jako součást volební kampaně zní outsourcing IT služeb jako malicherná technikálie. Malé detaily však někdy vystihnou podstatu velkých problémů nejlépe. Podobně jako když v létě vyšlo najevo, že lidé z Agrofertu (se kterým premiér podle svého zaklínání nemá vůbec nic společného) se dál Babišovi starají i o takové věci, jako jsou účty za elektřinu. Anebo když loni předseda vlády sám na sebe ve facebookovém videu mimoděk prozradil, že servis svojí „bývalé firmy“ má kdykoli po ruce – třeba když si potřebuje vytisknout hlášení od ministra zdravotnictví.

Volby už to těžko ovlivní, v otázce střetu zájmů už si…

1_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Nádoba

redaktor, fokus

nadoba_g6mmo
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1022

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte