sebek

Mařenko, co bylo dneska ve škole? Měli jsme zdravovědu a vůbec nám nevadilo, že prší, byli jsme venku. Probírali jsme dneska prevenci pandemií. Pohled lidí z roku 2020 byl opravdu zábavný. Představ si, mami, že oni ty vlny neuměli předpovídat. A dokonce některé svými kroky sami šířili! Hned potom jsme šli na hydroponickou farmu. Paní učitelka nám vysvětlovala, jak funguje vertikální zemědělství a jak se to dělalo dříve s hnojením nesmyslně velkých lánů polí. Fyzikář nás učil ukládání uhlíku cestou rostlin do divočiny za bývalou školou. A chemikářka dneska zase zkoušela, jestli máme dostatečně kvalitní vodu z filtrů našeho biotopu. Mami, ty řasy teď rostou několik centimetrů za den!

Aha. A co ty, Jeníčku, jak je na univerzitě? Máme zkouškové období. Letos jsou to jen čtyři zkoušky. Kritické myšlení, kreativita, komunikace a kooperace. Říká se tomu moderní koncept vzdělávání. Už se těším, jak to budu jednou sám vyučovat. Děti, tak to mám radost. Vypadá to, že rok 2051 je dobrý rok!

Život na naší planetě je zatím poslední knihou Davida Attenborougha, světoznámého dokumentaristy. Ukazuje nám v ní na datech, že jsme na konci s možností dotace exponenciálního růstu naší civilizace cestou jediné planety, naší Země. Oproti roku 1937, kdy bylo na světě 2,3 miliardy lidí, je to v roce 2020 už necelých osm miliard. Od té doby jsme skoro zdvojnásobili počet částic uhlíku v atmosféře. V neposlední řadě se nám podařilo zredukovat podíl divoké přírody na 35 procent. Přitom v…

1_obalka_R26_27
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R26_27
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Šebek

externí redaktor, na zdraví

sebek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 73

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte