Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Styl

57_stavba01_jaros
Autor: Milan Jaroš

DŮM

V bitvě u Kolína padlo 22 tisíc mužů, narodil se zde zápasník Frištenský a měl tu stát výbor komunistické strany o 20 patrech. Kde jinde by se zvídavý návštěvník dozvěděl tyhle zajímavosti než v regionálním muzeu? Jeho hlavní sídlo je v historickém Veigertovském domě přímo na náměstí. Dům prošel v osmdesátých letech rekonstrukcí, ta ho ovšem spíš zdevastovala. V posledních letech se tak rekonstruovalo znovu, byla snaha najít pod bezohlednou socialistickou vrstvou původní prvky. V zadním traktu přibyla navíc soudobá přístavba ze skleněného materiálu kopilitu s přednáškovým sálem a knihovnou od architektky Ireny Hrabincové. Je zajímavá v několika ohledech. Je to příklad současného, a přitom ohleduplného vstupu do historického prostředí, ale je to i argument proti používání skla v architektuře v době klimatických problémů – v létě nová část funguje tak trochu jako skleník.

VĚC

57_vec01_foto Nikol Štrosová

O Praze 3 se mluví. Způsobil to nový vizuální styl a logo, které v minulých dnech zaplnily virtuální prostor. Jsou to vlastně jen tři čárky jako trojka. Porota ho vybrala pro jeho hravost a „potenciál pro rozvoj komunikace“. Což se hned potvrdilo, komunikovali všichni. Jsou to tři piva, tři chlupy, tři hůlky Harryho Pottera? Vedení Prahy 3 bouřlivé reakce neděsí. „Je to moderní, odvážné a provokující,“ komentoval to zastupitel Matěj Žaloudek. Autoři, Jakub Vaněk Studio, vyhráli mezi 81 návrhy v soutěži, kterou pořádala agentura Czechdesign.

I_obalka_R05
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R05
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1220
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte