A máme tu další karanténní opatření. Občanům ČR se v boji s nemocí covid radí zůstat doma a provozovat intenzivní domácí tablescaping. Aby už nikdy nechtěli nikam odejít. Váš stůl je ten nejrozkošnější svět, vážení spoluobčané.

Pokusíme se toto opatření občanům vysvětlit; bude to asi o něco složitější než je přesvědčit pro roušky – nemá to ostatně ani český název. Je to spojení slov „table“, tedy stůl, a „landscape“ neboli krajina. Tablescaping je pak takové prostírání a zdobení stolu, že na něm vznikne malá, nevídaná, fantazijní krajina plná krásy a harmonie.

Tento účel světí prostředky, použít lze cokoli. Barevné ubrusy. Vzorované ubrousky, naskládané do tvaru mašliček, vějířů a labutí. Větvičky čehokoli. Květiny jakékoli. Dýně ještě nikdy nic nezkazila. Svíčka, svíčka, svícínek. A kde zbude trochu volného místa, ještě ubrousek, kytička a větvička.

Instagram a časopisy nabízejí spoustu inspirace. Možná největší hvězdou tablescapingu je instagramerka Mrs. Alice. Její život připomíná zámecký park a ona se jím prochází se snovým úsměvem, blonďatými dětmi a fešáckým darling manželem, občas se k nim připojí lamy v kloboučku. A když Mrs. Alice vidí stůl, tak ho náležitě pojedná. Na Velikonoce růžové ovečky, na narozeniny nekonečno balonků, na Halloween hoří v lebkách černé svíce a unyle voní lilie. Takovou říši divů může mít každý i bez Alice, v karanténě, prostě doma na stole. Není to rozkošné, vážení spoluobčané?

Toto opatření se osvědčilo již v historii. Už v 18.…

I_obalka_R43
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R43
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1260

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte