30_cunkova odplata_profimedia
Kritizován, očištěn, povýšen a odejit. (První vyšetřovatel Čunkovy kauzy Milan Šošovička coby svědek u soudu)

Před patnácti lety plnilo jméno detektiva protikorupční policie Milana Šošovičky přední stránky novin. Zabýval se podezřením, že se tehdejší vicepremiér Jiří Čunek, dnešní zlínský hejtman a senátor, namočil do úplatkářské aféry. Jenže v roce 2007 bylo vyšetřování nestandardně zastaveno nadřízenými žalobci a na Šošovičku se pomalu zapomnělo. Jiří Čunek si ale jeho jméno evidentně pamatuje velmi dobře.

Když Šošovička minulý rok přestoupil na nové působiště a stal se šéfem olomoucké pobočky Generální inspekce bezpečnostních sborů (jde o instituci, která vyšetřuje trestné činy policistů), Čunek proti němu v tichosti zaútočil. Podle čerstvého zjištění Respektu se objednal k novému republikovému šéfovi GIBS Radimu Dragounovi a dal mu během osobní schůzky na tohle téma najevo svoji nelibost. „Schůzku s panem Čunkem mohu potvrdit, obsah rozhovorů mezi čtyřma očima ale nikdy nekomentuji,“ říká šéf GIBS Dragoun. Čunek Respektu potvrdil, že se s ředitelem GIBS skutečně bavil o detektivu Šošovičkovi. „Řekl jsem mu, že dělá kozla zahradníkem a že to určitě nepovažuji za dobrý krok,“ uvádí Čunek, který detektiva viní z manipulace svého případu.

Připomeňme, že na začátku setkání obou mužů šlo o hodně. Zlínský hejtman označoval svoje vyšetřování za účelové s cílem dostat ho z vysoké politiky. Faktem nicméně je, že to byli naopak vysocí představitelé politické moci, kteří od začátku detektivům v čele se Šošovičkou vyšetřování komplikovali. Samotný případ odstartovala v…

I_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte