14-kom
Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Překvapení a přípravu na omezené životní podmínky máme za sebou. Přesouváme se teď do stadia promýšlení a propočítávání, co všechno nás to bude stát, co se může změnit. První dny a týdny jsme si vzájemně dobíjeli baterky nebývalým projevováním sounáležitosti. To se nám ještě bude hodit. Co nás tedy čeká? A podle čeho vlastně budeme posuzovat, že se nám vše podařilo zvládnout?

Babišův projev

Pochopitelně nejdůležitější je, kolik lidských životů se podaří zachránit, ale protentokrát se věnujme jiným tématům, protože lékařům můžeme maximálně držet palce – a chovat se zodpovědně.

Pakliže se podíváme na kroky vlády, je třeba řadu z nich ocenit. První reakce byly zmatené, plné siláckých prohlášení a arogantního přístupu. V komentářích jsme proto psali, že by vláda měla zřídit Ústřední krizový štáb, do jeho čela postavit někoho jiného než Andreje Babiše, protože ten má jinou roli, přizváni by měli být zástupci opozice. Vládní politici by také měli, psali jsme, komunikovat vstřícněji a srozumitelněji směrem k veřejnosti, protože důvěra k nim je nízká.

Vláda nakonec většinu těchto kroků provedla, což je dobře. Sympatické také je, že po původních vyjádřeních, že všeho je dostatek, se členové kabinetu omluvili za to, že nedokázali rychle vybavit zdravotníky potřebnými respirátory, rouškami a dostatkem testů. Rizika spojená s tímto podceněním navíc ministři snížili tím, že poměrně rychle zavedli velmi přísná opatření, takže se omezilo setkávání nakažených občanů se…

I_obalka_R14_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R14_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

tabery-bratislava
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2277

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte