James Blunt Performs In Berlin
James Blunt • Autor: Redferns

Zákaz živých veřejných produkcí a uzavřené instituce na příští týdny zásadně promění cestu, jak se budou lidé dostávat ke kultuře. Čtenáře by nařízení příliš rozhodit nemělo: knihkupectví jsou stále otevřená a zavřené knihovny prodlužují až do konce března výpůjční lhůty již vyzvednutých titulů. Navíc lze jedním klikem zakoupit knihy v elektronické podobě nebo je v případě starších titulů získat digitálně i zdarma (třeba z pražské Městské knihovny).

Příznivci jiných kulturních oborů to budou mít těžší. Nejsnadnějším krokem je pro ně přesun do virtuálního prostoru. A kromě nedozírných zvukových a obrazových archivů, které na svých stránkách zdarma zpřístupňují veřejnoprávní instituce jako Český rozhlas nebo Česká televize, a zpoplatněných platforem, jako je například Netflix, jsou i méně známé způsoby, jak si v nouzových časech vychutnat alespoň na dálku kulturní zážitek. Tady je pár tipů.

filmy

Zavírání kin a rušení plánovaných premiér samozřejmě neznamená, že filmy zmizí ze světa. Klasické kino může nahradit kino domácí a on-line streamovací společnosti s nepřebernou nabídkou – od výpravných velkofilmů přes nezávislé japonské snímky po českou klasiku. Nejen populárním Netflixem je v tomto ohledu živ on-line člověk. Na českém serveru Aerovod je možné vidět filmy jako Diego Maradona nebo oscarový Parazit od správcovské společnosti Aerofilms, ale i tituly konkurenčních distribučních společností. Aktuálně do…

I_obalka_R12_oprava1
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R12_oprava1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte