veda_na_doma
#veda_na_doma

1. #veda_na_doma

Tuzemská Akademie věd připravuje na každý den tipy na domácí pokusy nebo třeba na studijní komiksy z Astronomického ústavu AV ČR. Také ale na on-line výstavy, on-line projekty svých vlastních ústavů nebo zajímavé zdroje úplně odjinud.

2. duolingo

duolingo

Jedna z nejrozšířenějších aplikací na výuku jazyků na světě, používá ji přes 300 milionů lidí. Je k dispozici v 94 jazycích světa (včetně češtiny), český mluvčí ale může samozřejmě zlepšovat například svou francouzštinu v anglickém kurzu. Je možné začít s jazykem od vybrané úrovně a postupně se zlepšovat. Program se snaží uživatele motivovat k pravidelnosti a nutí ho opakovat si i minulé lekce. Duolingo má samozřejmě své meze a nemůže se rovnat klasické výuce s rodilým mluvčím. Jak se nechal slyšet zakladatel Duolinga Luis von Ahn, „velká většina uživatelů náš používá, protože je to zábava a není to úplná ztráta času“. Mezi uživateli panuje shoda, že Duolingo umí oprášit zapomenuté znalosti a z průměrně nadaného začátečníka udělat mírně pokročilého.

3. Khanova škola / Khan Academy

khan_academy

Vzdělávací portál pro dospělé i pro děti. Globální nevládku založil v roce 2008 mladý vědec a učitel Salman Khan. Je k dispozici ve dvacítce jazyků, včetně češtiny. Jádro Khanovy školy tvoří vzdělávácí videa, chodit do Khanovy školy je možné přes počítač nebo mobil. Česká verze nabízí videa o přírodních vědách, dějepisu, ekonomii, informatice a…

I_obalka_R12_oprava1
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R12_oprava1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte