Zašlapat do koberce značkové cereálie. Pak do toho přidat lego a pořádně použitou pampersku a pomazat si s tím obličej. A teď vy, dělejte to přesně jako Ryan a Sofinka a baby Halston. Jsou to přece kidfluenceři.

Influencer je člověk, který má z různých, vesměs nepochopitelných důvodů na sociálních sítích hodně sledujících. Kidfluencer je dítě, které má také hodně sledujících, ale důvod je jasný: tati a mami toužící po penězích a slávě. A tak svoje dítě učí první slůvka „pampers“ a „lego“ a „landrover“ a natáčí ho a fotí a dávají na Instagram a na YouTube a nechají si za to platit. Od dětí se žádá, jen aby vypadaly roztomile a plnily instrukce.

Asi nejlíp požadavky splnilo miminko baby Halston, které se pod vedením svých rodičů stalo celebritou ještě před narozením – mělo přes sto tisíc sledujících. Teď tři týdny po narození jich má 350 tisíc. Rodiče Mad a Kyler se natáčejí prakticky při všem, co dělají. Když dělali baby Halston, na chvíli vynechali, ale už těhotenský test viděli všichni followeři. A pak všechno, co následovalo, včetně porodu.

Rodina má ještě starší dvojčata Taytum a Oakley. Ať už šlapou do bláta, ukazují značkovou autosedačku či značkové cereálie, dívají se na ně miliony odběratelů. Osmnáct milionů sledujících má Ryan natáčející s tatim bláznivé recenze hraček. Dobře si vede i českořecká kidfluencerka Sofia Skalkos a její mami – třeba celý den jí jen růžové jídlo. A tak dále.

Děti smějí mít účty na sociálních sítích až od třinácti, aby nebylo…

I_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1227

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte