Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Svět

A man walks past a TV broadcasting a news report on the dismantling of the Punggye-ri nuclear…
Autor: REUTERS

Severní Korea

Vzpurná Severní Korea

Snímky satelitních družic odhalily, že Severní Korea navzdory vyjednávání svého vůdce Kim Čong-una s Donaldem Trumpem obnovila jaderné zařízení určené k testování svých raket. Krok, jenž může vyústit v obnovení spektakulárních testů raket středního a dlouhého doletu, je vnímán jako snaha Pchjongjangu vynutit si na Washingtonu další kolo jednání.

Velká Británie

Čistší Británie

Carbon Brief, britská webová stránka zaměřená na problematiku klimatických změn, ohlásila, že ve Spojeném království loni již šestým rokem po sobě klesly emise skleníkových plynů a dostaly se na úroveň roku 1888 s výjimkou let, v nichž se odehrály generální stávky průmyslu. Pokles souvisí především s vládní snahou radikálně snížit výrobu elektřiny z uhelných elektráren.

Itálie

Itálie šilhá po Číně

Deník Financial Times oznámil, že Itálie hodlá jako první ze zemí G7 podepsat memorandum o spolupráci s Čínou na realizaci jejího gigantického infrastrukturního projektu Pásu a cesty. Washington na italské spády reagoval pohoršeně, mluvčí Bílého domu prohlásil, že „je skeptický k představě, že vládní souhlas (s iniciativou) bude trvalým přínosem pro italský lid“. Čínská vláda ústy svého ministra zahraničí prohlásila, že by Italové měli na svém postoji trvat a projevit tak svou svrchovanost a nezávislost.

HIV

Vyléčen…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte