26A_jaros01
Sjezd ČSSD, březen 2019 • Autor: Milan Jaroš

Je první březnová sobota, sjezd sociálních demokratů v Hradci Králové končí a oni si nad posledním společným obědem v restauraci kulturního domu Střelnice, gulášem s knedlíky, povídají, jak to pro ně dobře dopadlo. U stolku jihočeských delegátů je opravdu veselo: do předsednictva ČSSD se po pátečním sečtení hlasů dostal jejich favorit Ondřej Veselý, bývalý starosta Písku, poslanec a především dlouholetý odpůrce politiky jiného donedávna vlivného Jihočecha – Jiřího Zimoly. Zimolova platforma „Zachraňme ČSSD“, považovaná ve straně za spolek ideových souputníků prezidenta Miloše Zemana, navrhla do předsednictva bývalou tiskovou mluvčí strany Lucii Orgoníkovou, ta však dostala jen mizivý počet hlasů. Zimola teď odchází ze sjezdu sám a i delegáti u jiných než jihočeských stolků se baví o tom, že už to snad skončilo – to věčné přetlačování různých křídel „zemanovců“ a „sobotkovců“, „konzervativců“ a „liberálů“, teď že už je snad jasno a mohl být třeba pár let klid.

26A_jaros
A teď do kempu vymyslet, jak na to. (Předseda Hamáček) • Autor: Milan Jaroš

To nové jasno pro ČSSD stojí po obědě před kamerami na tiskové konferenci: vedle předsedy Jana Hamáčka a prvního místopředsedy Romana Onderky, kteří své funkce v pátek odpoledne s přehledem obhájili, se směje do kamer celý nový místopředsednický tým. „Tyhle lidi jsme si s Janem Hamáčkem vysnili,“ představuje Onderka nové vedení strany, v němž je kromě Veselého i…

I_obalka_R10
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R10
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte