Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Colours bez AB

Na světě asi nenajdeme kulturní organizaci, která by si pochvalovala, že má dost peněz. Zároveň platí, že žádná jiná sféra není tak citlivá na to, od koho je přijmout. Napětí pramení z toho, že publikum od kultury očekává postoje a zážitky, které nejsou vždy snadno slučitelné s tržními zájmy nebo praktikami sponzorů. A už vůbec ne s mocensko-politickými ambicemi majitelů mamutích firem.

Česko zažilo dokonalou ukázku tohoto rozporu letos u festivalu Colours of Ostrava podporovaného Agrofertem. Spojení největšího hudebního festivalu s koncernem, který patří do svěřeneckého fondu premiéra Babiše, tentokrát neudělalo dobré PR ani jednomu. Vše odstartoval Tomáš Klus prohlášením, že je pokrytecké kritizovat politiku Andreje Babiše a přitom vystupovat na akcích financovaných jeho společnostmi. K populárnímu písničkáři se přidali další kolegové a věc získala politický rozměr.

Minulý týden Agrofert oznámil, že po pěti letech se sponzoringem končí. Oficiálně je rozhodnutí podmíněno finančními důvody. „Situace si žádá úsporná opatření, která se dotýkají též oblasti marketingových aktivit, jako je podpora různých festivalů,“ říká mluvčí Karel Hanzelka. Částka nebyla s ohledem na obchodní tajemství zveřejněna.

Přestože by výpadek mohl pořadatelům zkomplikovat přípravy dalšího ročníku, odchod Agrofertu může nakonec prospět. Podobně jako když po letech demonstrací z řad ochránců životního prostředí přestal loni ropný gigant BP přispívat na provoz londýnské galerie Tate Modern.

I_obalka_R46
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R46
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1340
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte