Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Rozhovor

Nechci na nikoho ukazovat prstem

S brněnským lídrem Pirátů Tomášem Koláčným o třecích plochách v jednáních, obezřetnosti v politice a o tom, že je v ní možné cokoli

45A_jaros
Autor: Milan Jaroš

O Piráty je teď v Brně rvačka. Celkem nečekaně. Nejdřív to vypadalo, že ve vedení města vůbec nebudete, teď (v době uzávěrky Respektu v sobotu večet – pozn. red.) máte vyjednaná tři křesla v radě. A k tomu nabídku hnutí ANO na ještě víc. Považujete to za svůj majstrštyk?

Hlavně mě mrzí, že nějaká nabídka od hnutí ANO nepřišla hned po volbách, kdy jsme navrhovali, ať pokračujeme v dosavadním formátu, tedy ANO, lidovci a Piráti. Odpovědí pana primátora Vokřála bylo, že můžeme vznikající širokou koalici i s ODS podpořit zvenku, nebo jít do opozice.

Podle mých informací jste měli dostat místo uvolněného šéfa kontrolního výboru.

Ne, nepadla žádná konkrétní nabídka. Pan Vokřál řekl, že by to byl post uvolněného zastupitele bez účasti v radě. To nám nedávalo smysl a odmítli jsme to. Měli jsme zájem účastnit se vznikající široké platformy, ale ANO na tiskové konferenci oznámilo, že počítají s ODS, lidovci a ČSSD, s námi ne. A pak jsme dostali nabídku od jedné z těch tří stran…

…od lidovců.

Emoce jsou v tuhle chvíli dost vyhrocené a já, dokud nebudou vyjednávání ukončená, stále všem dokola opakuji, že nebudu ukazovat na nikoho prstem. Každý si může dovodit, která strana to byla.

Piráti jsou známí svou transparentností, máte veřejný seznam schůzek, s kým jste si kde dali kafe, a teď nás necháte takhle hádat. Není to od transparentního piráta…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
Respekt_42_2018
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte