Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Dopis z…

Dopis z Belgie

Tři a víc dětí se počítá

Autor: REUTERS

Ta reportáž se v Belgii stala kultovní. Štáb komerční televize RTL natáčel rodinu s 29 dětmi. Belgičan Serge Regnier je měl se třemi ženami. Divák s úžasem zírá na jeho ženu Christine, která před kamerou rychle vypočítává jména všech svých patnácti potomků – pravda, po jedenáctém na pár vteřin zaváhá. Její sestra Carine jmenuje dětí šest a jejich sousedka a Sergova konkubína Judith už porodila dětí osm. Hrdý „největší“ otec Belgie představuje s úsměvem svůj harém a reportáž ukazuje, jak všichni žijí dohromady ve třech domech v Marcinelle u Charleroi. Byla už staršího data, takže když vloni koncem září v 58 letech Serge Regnier svou obrovskou rodinu navždy opustil, sirotků po něm zbylo už 31! A zpráva o smrti otce největší belgické rodiny se dostala do všech médií.

Početné rodiny, které samozřejmě zdaleka nemusí dosahovat takových extrémů, mají v Belgii podporu. K získání statusu „početná rodina“ stačí mít v Belgii děti tři a s tím posledním narozeným se rodiče dostávají do výhodnější finanční situace.

„Od belgické vlády máme řadu sociálních výhod,“ pochvaluje si Isabelle Coppola, belgická matka čtyř dětí z Bruselu. „Přídavky na každé dítě, právo na kartu početné rodiny, výhody na zdravotním pojištění, daňové úlevy, slevu na dani z nemovitosti. Máme levnější i kroužky a jesle.“ Ujišťuje, že kvůli tomu si čtyři děti nepořídila, uznává ale, že se třetím a pak čtvrtým si s manželem všimli významných úlev pro rodinný rozpočet. Přídavky na děti se v Belgii vyplácejí všem…

I_obalka_R03
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R03
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte