Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Fokus

Ježíš vstoupil do Brna

Parta siláků obsadila divadlo a město na chvíli zkoprnělo

37A_jaros
Zdeněk Pernica (vlevo) si napsal na triko, že je slušný, a vyhlásil opatření. • Autor: Milan Jaroš

Na zahrádce Sky Ice Baru v centru Brna sedí u minerálky světlovlasý muž a něco ťuká do mobilu. Okolojdoucí, když jim na něj padne zrak, na vteřinku zpomalí – jako by se rozpomínali, odkud toho muže znají.

Zdeňka Pernicu v poslední době mohli zahlédnout na mnoha místech. Před dvěma týdny jeho politické uskupení s názvem Slušní lidé rozdalo po městě 400 tisíc výtisků předvolebních stranických novin, v nichž fotografie brněnského thaiboxera profesionálně vyvedená podle pravidel politického marketingu – jak si s úsměvem ležérně vyhrnuje rukáv bílé košile – vévodí rozhovoru například o tom, že současní brněnští radní chystají město na „dovoz migrantů“.  A před týdnem Zdeněk Pernica a jeho političtí kolegové zformovali občanskou kulturní domobranu, která chce určovat, co bude povoleno hrát v brněnských divadlech a na co lidé v Brně budou mít povoleno se dívat.

„Zdar, tak jsem viděl, že jste měli zase opatření! Kluci mi říkali, že jsou svolaní na opatření do divadla,“ přistupuje k Pernicovi muž procházející kolem zahrádky. „Jo, jo,“ přikyvuje Pernica. „Byla to sranda.“

Ono „opatření“, jak je dnes už všeobecně známo, spočívalo v tom, že Pernica a dva tucty jeho kolegů z posiloven přerušili hru Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku, vytlačili herce z jeviště a pak je ještě v noci hledali po brněnských hotelích, aby – jak říkají – jim předali písemný nesouhlas s jejich účinkováním v „pobuřující podívané“.  Policie „opatření“ Slušných lidí prošetřuje…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R23
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 470
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte