Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Přiznat, že jde o problém

Demokratická strana by měla přehodnotit svá dogmata ohledně přistěhovalectví

V roce 1992 čelila Demokratická strana výzvě ve věci potratů. Guvernér státu Pensylvánie Robert Casey, demokrat hájící zájmy pracujících, požádal, aby mohl vystoupit na stranickém sjezdu v New Yorku. Hodlal navrhnout, aby stranická platforma obsahovala bod, který hájí zájmy nenarozených dětí, a myslel to především jako přitakání své vlastní katolické víře.

Guvernér naprosto chápal, že jeho návrh sjezd zamítne, jenže Demokratická strana mu ani nedovolila, aby svůj postoj nahlas projevil – taková to byla hereze. „Směrem k evangelikálům a  katolíkům z řad dělnické třídy to vyslalo jasný signál, že pokud v tomto bodě jednoznačně nepřijmou stranickou linii, nejsou ve straně vítáni,“ píše Mark Lilla ve své krátké, ale brilantní knize The Once and Future Liberal (Bývalý i budoucí liberál), jež vyjde koncem tohoto měsíce.

Někdy si říkám, jestli se dnes demokraté nedopouštějí stejné chyby v otázce migrace. Aby bylo jasno, domnívám se, že zákon, který minulý týden republikáni předložili, je špatný a plný zákeřné symboliky. O to ale nejde. Lilla přiznává, že on sám je ve věci potratů plně na straně práva matek učinit svobodné rozhodnutí, zároveň ale souhlasí s tím, že strana s národní působností musí být pověstným „velkým stanem“, do něhož se vejdou i lidé, kteří se v několika  bodech s hlavní programovou linií rozcházejí.

Americký liberalismus podle Lilly čelí hlubší krizi. Když navštívil webové stránky republikánů, nalezl tam základní principy, jimiž se strana řídí,…

titulka
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

titulka
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte