49A_foto Miolan Bures
Vladimir 518 • Autor: Milan Bureš

Bohatě by stačilo, kdyby dělal jen rap. Když ale Vladimir 518 mluví o pověstném rozpětí své činnosti, zdůrazňuje, že ho málokdy přitahovala hloubka, ale vždy šířka. Než by jednu disciplínu zkoumal do detailů, raději se vrhnul na další, další a ještě další. Díky tomu to dnes vypadá, skoro jako by se všechny nitky tuzemského kulturního života sbíhaly k jeho osobě.

Minulost ho pojí s graffiti scénou a platí za zdejšího nejúspěšnějšího rappera, který stál s triem PSH u zrodu žánru. Spoluzakládal hudební a knižní vydavatelství BiggBoss. Rozběhl projekt Kmeny mapující městské subkultury, který se z jedné publikace rozrostl do trilogie, dokumentárního seriálu, výstavy a nakonec inspiroval i divadelní hru. Napsal knihu rozhovorů s výtvarníky Obsese. Aktuálně připravuje televizní cyklus spojený s výstavou, který by měl v očích veřejnosti rehabilitovat československou architekturu z let 1958–1989. Se skladatelem Miroslavem Srnkou zase chystá hudební kompozici pro Českou filharmonii a k tomu před měsícem vydal třetí minimalisticky tvrdé sólové album Ultra! Ultra!, kde – jak už bývá v jeho tvorbě zvykem – dává průchod primitivnímu, machrujícímu já. Tvrdí o něm, že v takhle čisté podobě už bude jeho poslední deskou.

„Pokud volit cestu, volím cesty,“ zní výstižný popis jeho multifunkčnosti v nové skladbě Jenom jestli víš. Každá z těch různých cest přitahuje jiný druh publika. Ovšem všechny aktivity osmatřicetiletého Vladimira 518 mají jedno společné: každý…

I_obalka_R31
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R31
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1434

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte