Maturanti, je čas na další otázku z českého jazyka. Co je to oxymóron? Je to spojení slov, jejichž význam se vzájemně vylučuje. Příklady známé z literatury: zborcené harfy tón a svítání na západě. Příklady ze života: pohodlné táboření, stan bez vedra a bez komárů. Lidstvo je ovšem nepoučitelné. Snaží se nespojitelné spojit, a tak vznikl glamping. Oxymóron uvedený v život: glamorous camping, táboření se stylem a pohodlím. Čím nepravděpodobnější, tím oblíbenější.

Jak vypadá? Rozhodně nejlépe na spontánních a dobrodružných reklamních fotografiích (oxymóron) z liduprázdných turistických rájů (oxymóron). Turistické agentury nezištně (oxymóron) zařídí dovolenkářům ubytování přímo v lůně přírody, a to v přístřešcích různého typu: nabízejí stany, jurty, týpí. Také domky zbudované na stromech jsou oblíbené – navzdory tomu, že průměrná čtyřčlenná rodina stráví většinu dovolené vynášením tašek z auta na strom.

Dále jsou v nabídce různé atypické stavby a přístřešky, například nafukovací s průhlednou střechou, přes níž lze sledovat padající hvězdy a přát si, aby se nepropadly až do postele. Prostě hvězdné nebe nad hlavou a nekonečná nabídka zvláštních ubikací v mobilu – to je glamping.

Soudě podle obrázků, glamping vždy zahrnuje také romantickou atmosféru se spoustou světýlek, svíček a šampaňského. Špatné osvětlení a lehká opilost zřejmě pomáhají, aby člověk obležený armádou infikovaných klíšťat zažíval pocit vrcholného luxusu (poznáváte, maturanti?).

A co na to…

I_obalka_R25
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R25
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1332

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte