Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Respekt Sezona

Televize - Seriály

Tom Hardy
Taboo • Autor: Landmark, Profimedia

Produkce televizních seriálů nabrala za poslední dekádu na rychlosti a kvantitě a zásadně se rozšířily možnosti toho, na co se dívat. Zároveň může být čím dál tím složitější se v (nad)produkci orientovat. Následující výběr tak představuje to nejzajímavější z dosavadní seriálové tvorby letošního roku. Takže pokud máte několik desítek hodin volného času…

Crashing (HBO)

Co Larry David začal s Larry, kroť se (2000), Louis C.K. dovedl na další úroveň o dekádu později Rozvedeným se závazky (v originále Louie). Na modelu série vycházející z pozorování a komentování svého vlastního života a kariéry – kde realita splývá s fikcí – staví další a další američtí komici. HBO aktuálně dala prostor méně známému z nich Peteu Holmesovi, který stojí hlavně za populárním podcastem You Made It Weird with Pete Holmes, kde nejčastěji debatuje se svými hosty o humoru, náboženství a sexualitě. V Crashing se ohlíží zpět za obdobím, kdy se snažil prosadit na newyorské stand-up scéně. Ohlédnutí jsou prokládána setkáními se zavedenými komiky, jež na své cestě potkal – třeba se Sarah Silverman. Zajímavější než prvek ozvláštnění „známými tvářemi“ a nahlédnutí do zákulisí stand-up komedie je ale na Crashing každodennost a ubíjející střet s realitou platný pro kohokoliv, kdo se snaží prosadit v New Yorku. Holmes je podává se sympatickou vřelostí.

Crashing_foto HBO
Crashing

Ve třetí řadě …

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R23
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte