Ptáte se: A to se bude v kavárnách pít už jen ze zavařovacích sklenic? Do duše hipsterům nevidíme, proto jsme se obrátili na všech tři tisíce dvacet šest pražských mužů s plnovousem. Šestnáct jsme vyřadili, nejednalo se o hipstery, ale divné týpky a popy. Ostatní odpověděli ano.

Zaprvé, je to cool. Neformální, osobní, autentické. Je to tak nějak něco jiného – co na tom, že je to už trochu stejně jiné? Kavárna používající zavařovačky navíc dává signál: jsme neopakovatelně kreativní a svoji. Nebo se o to fakt snažíme. A to se cení, takže kavárník zaslouží odměnu. Aspoň objednat si ještě jednu sezonní limonádu v zavařovačce. Kedlubnovou se sedmikráskou? Na autenticitu!

Zadruhé, je to praktické. Stačí prostě jen vyndat ze sklepa zavařovačky a vymést z nich pavučiny. Pít přes závit může být trochu nepohodlné, což je právě ono. S nápojem můžete vychutnat možná poslední nepohodlí, které nám v životě zbylo.

Zavařovačka ostatně nemusí suplovat jen sklenici na limonádu. Má spoustu dalších využití – na Pinterestu asi tak sedmdesát pět tisíc. Dá se v ní servírovat také salát, káva, Sex on the Beach, můžete ji použít jako svícínek a/nebo odpadkový koš. Když na ni napíšete Happy Birthday, party už nic nezkazí.

A jak s pomocí zavařovačky rozbít vejce na tvrdo? Prostě ji vrchovatě naplníte uvařenými vajíčky a zašroubujete víčko. Je snad lepší důkaz toho, že lidstvo ve své vynalézavosti nikdy nepoleví? Další limonádu na to! Levandule se slanou krustičkou kolem závitu?

Zatřetí,…

I_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1317

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte