Pojďme si stoupnout do fronty. Občas to bez ní prostě nejde, zvlášť pokud chce člověk získat něco, co je stejně nedostupné jako nepotřebné. Momentálně jsou to brýle Spectacles, na které se stojí fronta v řádu hodin – takže než budeme na konci, máme dost času na pár zajímavostí.

Nejprve Spectacles. Vypadají a fungují jako normální sluneční brýle. Plus natáčejí video. Záběr ovšem trvá jen deset vteřin a lze ho použít jediným způsobem – postovat ho na sociální síť Snapchat. Firma brýle představila na začátku listopadu, stojí sto třicet dolarů a chce je mít sto deset ze sta mileniálů.

Protože všichni milují Snapchat. Tedy sociální síť, kde se postují zprávy, fotky a krátká videa, která ovšem do deseti vteřin zmizí. Fotky a videa lze doplnit srdíčky a duhovými hvězdičkami. Nebo si obličej proměnit v obří chips, když má výrobce chipsů zrovna kampaň. Takže Snapchat je zřejmě nejroztomilejší sociální médium. „Jestliže Facebook a Twitter jsou nacpaná náměstí, místa demokracie včetně jejich nejdrsnějších a nejhnusnějších podob, Snapchat je hřiště za rohem, vyhrazené na blbnutí a zábavu,“ tak to vystihli v New Yorkeru. Ani Michelle Obama se nebojí být na Snapchatu legrační.

A teď ty fronty. Vytvořit frontu a vyrobit dojem nedostupnosti je na tom celém asi to nejsložitější. Zvláště v době, kdy je dostupné skoro všechno – sluneční brýle a kamery možná vůbec nejvíc. Spectacles na to šly zvlášť chytře. Nejprve samozřejmě budily očekávání. A jednoho dne stál na pláži automat.…

I_obalka_R48_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R48_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1247

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte