Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura, Kultura

Pro babičku billboard

Milá babičko, ty jsi naše sluníčko. Rozdáváš úsměvy, lásku, někdy taky peníze, dost často nevyžádané rady, jak máme žít, ale ty jsme se naučili ignorovat a celkově proti tobě dohromady nic nemáme. A chápeme, že se divíš, proč ti tedy k narozeninám nedáme nějaký normální dárek, jako je odšťavňovač nebo mixér, ale billboard. A proč tenhle dárek, který se nedá ani vzít domů, dostává i dost jiných babiček, Jardů, nejlepších tátů a mazlíků. Babi, důvodů, proč si lidé v poslední době nadělují privátní billboardy, je víc. Víme, že poučování nesnášíš. Ale přesto…

Nevšimli jsme si, že by se billboardová blahopřání dělala i jinde než v ČR – což však může být jeden z těch našich nepodložených výmyslů, co babičku tak dráždí. Ale zdá se, že v ostatních zemích se veřejně gratuluje na YouTube a na Facebooku, ne však na venkovních reklamních nosičích. Že by v tom byla česká láska k outdooru? Každopádně jsou narozeninové billboardy možná jeden z posledních přetrvávajících národních svérázů.

Může to být i nízkou cenou různých odstrčených a zastrčených billboardů – zatímco krásné ozářené bigboardy mocně přitahující pozornost na dé jedničce stojí každý měsíc desetitisíce, v menších a ušmudlanějších destinacích to je zlomek. Za osm tisíc je pak možné za příspěvku širší rodiny pořídit obstojný plakát i s vtipnými gratulacemi, balonky a psíkem v žertovném kloboučku.

Ptáš se, co z toho? Ale, babi. V době postmateriální prostě už všichni všechno mají a nikdo nic nechce. Naopak všichni se…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.