Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…
restaurace Podolka • Autor: Milan Jaroš
restaurace Podolka • Autor: Milan Jaroš

DŮM

Gluten free interiér

Na rohu ulic Šaldova a sokolovská v karlíně bývala pizzerie s oranžovými stěnami. Jenže pizza už nebaví, ani mediteránský kolorit. Před rokem se tak na Facebooku objevila videa, jak se do pizzerie zahryzly sbíječky. nová restaurace Podolka vaří zdravě, lehce, bezlepkově – a takový je i interiér od studia Bowtie Bros. Jeho ozdobou je přírodní dubové dřevo a nenápadné doplňky jako lustry s pruhy od Petra Bakoše. na stěně je malba od anny toschevy s hesly jako „pozitivní mysl tvoří pozitivní život“. Jak dlouho budou gurmety bavit tahle slova a jednoduchý interiér? Po roce zatím pořád dobré.

ČLOVĚK

„Bravo, paní Melicharová.“

Facebook projektu Slow Up, v němž české seniorky vystupují jako modelky českým návrhářům. nafotila je Bet Orten a jsou vystavené na náplavce u Palackého mostu. Včetně Dagmar Melicharové, která má na sobě model od Hany Frišonsové.

VĚC

Uzel a doutník

Po prázdninách začínají také veletrhy. Českých firem, které si troufnouukázat se na nich v kontextu světového designu, je pár. Patří mezi ně sklárna Brokis, jež vyrábí svítidla. teď právě na pařížském Maison & Objet představuje nová světla Puro (od art direktorky Brokisu Lucie koldové) a knot visící na efektním lanu (od italských Chiaramonte Marin). Z Paříže pojedou lampy přes kanál: 15. září startuje London Design Festival.

[image id=…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.