Je mi čtrnáct, můj přítel už nechce čekat a já ho nechci ztratit. Měla bych se s ním pomilovat? Je časté onanování škodlivé? Co mám dělat, když se mi postaví na koupališti? Nevíme úplně přesně, kde všude na tyhle zásadní otázky hledají odpověď dnešní teenageři. Víme ale, že podstatná část generace, která dospívala v Česku na začátku devadesátých let, se je každopádně dočítala z lesklých stránek časopisu Bravo. Titul, z něhož se dozvídali hluboká tajemství života, jako například co je to tvrdý petting, právě slaví šedesáté narozeniny.

Bravo vyšlo poprvé v roce 1956 v západním Německu, vrchol ale zažilo až v devadesátých letech, ke kterým patřilo stejně neodmyslitelně jako Michael Jackson. Král popu se také často ocital na jeho obálce. Jacksona, popu a vůbec celebrit bylo Bravo plné. Kdo na základní škole poslouchal Nirvanu, ten se nad Bravem mohl ušklíbat jako nad sladkou limonádou pro diskofily. Ani ti nejzarputilejší třídní rebelové si však nemohli dovolit ignorovat dvoustránkovou rubriku Láska, sex a něžnosti.

Na svém začátku měl přitom časopis k sexu poměrně pruderní přístup – dospívajícím radil zklidnit hormony studenou sprchou. V roce 1969 si ale šéfredaktor přečetl knihu od Martina Goldsteina pojmenovanou Jinak než u motýlů: On, já a naše láska, která ho nakopla k myšlence přístup změnit. Goldsteina v časopise zaměstnal. Vystudovaný lékař a učitel náboženství založil pod jménem Dr. Sommer nesmrtelnou poradnu, která měla milionům nejistých puberťáků…

I_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Horký

redaktor, fokus

horky
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 685

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte