Do Norska se nejezdí za horkem. Do Itálie se nejezdí za zimou. To spíš za designem. Do Polska se naopak za designem rozhodně nejezdí. Ani za stylem, ani za vkusem, ani za trendy. Ale možná začne. V Polsku je řada věcí, které by se trendsetterům mohly líbit. A někdy už i líbí. Teď například otcové. A s nimi styl a vkus a trendy.

Právě v Polsku vychází magazín Fathers Quarterly, který je toho všeho plný. Je to výpravný časopis, který chce ukazovat otce jako „aktivní a pozornou součást života dítěte“. A to v kulisách tak estetizovaných, že každý capart zatleská paci. Články vycházejí z principů „slow journalismu“ – na Pulitzerovu cenu to asi nebude, ale dají se číst, což stojí v případě lifestylového magazínu za další paci paci. Dále jsou tu fotoeseje, jež ukazují táty s pěstěnými plnovousy, jak šplhají po skalách, při práci se dřevem či v sadu; ne, ne, na telku nekoukají a zombíky na playstationu nestřílejí. Mají důležitější starosti.

Třeba plánují, jak s rodinou procestují Berlín, Amsterdam a Island. Anebo vaří, například rehabilitují bůček. Obyčejné tučné maso se jim pod rukama mění v manu a ani oni, tátové, už nejsou obyčejní. Ani tuční. Stávají se něčím mezi Apollonem, Svantovítem a Supermanem. Božskou fantazií o otcovství. A to je dobře – něco takového totiž trh nutně potřeboval.

Fathers Quarterly vychází v polském Gdaňsku ve dvou verzích, polské a anglické, prodává se už v řadě zemí, a zdá se, že úspěšně, všimla si ho už i světová média. (Ochutnávka včetně…

Respekt-31
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt-31
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1317

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte