Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura, Kultura

Fathers z Polska

Do Norska se nejezdí za horkem. Do Itálie se nejezdí za zimou. To spíš za designem. Do Polska se naopak za designem rozhodně nejezdí. Ani za stylem, ani za vkusem, ani za trendy. Ale možná začne. V Polsku je řada věcí, které by se trendsetterům mohly líbit. A někdy už i líbí. Teď například otcové. A s nimi styl a vkus a trendy.

Právě v Polsku vychází magazín Fathers Quarterly, který je toho všeho plný. Je to výpravný časopis, který chce ukazovat otce jako „aktivní a pozornou součást života dítěte“. A to v kulisách tak estetizovaných, že každý capart zatleská paci. Články vycházejí z principů „slow journalismu“ – na Pulitzerovu cenu to asi nebude, ale dají se číst, což stojí v případě lifestylového magazínu za další paci paci. Dále jsou tu fotoeseje, jež ukazují táty s pěstěnými plnovousy, jak šplhají po skalách, při práci se dřevem či v sadu; ne, ne, na telku nekoukají a zombíky na playstationu nestřílejí. Mají důležitější starosti.

Třeba plánují, jak s rodinou procestují Berlín, Amsterdam a Island. Anebo vaří, například rehabilitují bůček. Obyčejné tučné maso se jim pod rukama mění v manu a ani oni, tátové, už nejsou obyčejní. Ani tuční. Stávají se něčím mezi Apollonem, Svantovítem a Supermanem. Božskou fantazií o otcovství. A to je dobře – něco takového totiž trh nutně potřeboval.

Fathers Quarterly vychází v polském Gdaňsku ve dvou verzích, polské a anglické, prodává se už v řadě zemí, a zdá se, že úspěšně, všimla si ho už i světová média. (Ochutnávka včetně…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.